Aktuality Máchova - DpS Humpolec

Domov pro seniory Humpolec
Poskytované služby Domovy pro senioryDomov se zvláštním režimemOdlehčovací služba
Přejít na obsah

Aktuality Máchova

Aktuality
AKTUALITY z DpS v Máchově ulici

 

PROBĚHLÉ AKCE
 

 
VÝLET DO LUK NAD JIHLAVOU
 
          Život na venkově před několika desítkami let nám přiblížila prohlídka zdejšího regionálního muzea. Zajímavou expozici doplňoval poutavý výklad.



 
 
ZÁMECKÁ POUTNÍ SLAVNOST V PROSEČI – OBOŘIŠTI
 
Značný zájem (tak jako každým rokem) byl o již tradiční Zámeckou poutní slavnost sv. Rocha pořádanou v prostorách parku Domova důchodců Proseč – Obořiště. K tanci i poslechu zahráli Božejáci, návštěvníci mohli sledovat okolní dění z kočáru taženého koňmi, pro mnohé bylo zpestřením vystoupení mažoretek.

 
 
 
 
„S NADĚJÍ V SEDLE“
 
Nenechali jsme si ujít program havlíčkobrodské psychiatrické léčebny, který sliboval ukázky práce zdejších koní využívaných k hiporehabilitaci. Kromě koní nám den zpříjemňovala početná zvířecí společnost.
 
 

 
 
„POSEZENÍ S PÍSNIČKOU POD PERGOLOU“
 
Repertoár zahrnoval jak písničky starší, tak ty novější. Známé melodie si za příjemného posezení prozpěvovali také naši klienti.

 

 


 
„PROSEČKIÁDA“
 
Každého soutěžního ducha potěšilo zábavné dopoledne plné her a soutěží. Proseč u Pošné má všem zúčastněným vždy co nabídnout.  
 

 
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ „NAŠI FURIANTI“
 
Do doby ochotnických divadel nás zavedlo představení Horáckého divadla Jihlava. A právem sklidilo značný ohlas našich klientů.
 

 
VÝLET DO ZOOLOGICKÉ ZAHRADY JIHLAVA
 
Již poněkolikáté očekávaná událost, která nezůstává stranou zájmu klientů. Slunečný podzimní den přímo lákal k procházce mezi pavilony a příjemnému posezení u kávy.
 
 
 


 
„SRDCE NA DLANI“
 
Letošní – v pořadí již deváté – tradiční setkání klientů a pracovníků domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením zřizovaných Krajem Vysočina se uskutečnilo v Horáckém divadle Jihlava. Program zahrnoval účast Petra Krčála, radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí, divadelní představení v podobě muzikálu „Zpívání v dešti“ a v neposlední řadě netradiční výstavu vskutku originálních sov a soviček.
 

 
PLAVBA LODÍ PO DALEŠICKÉ PŘEHRADĚ
 
Nevšední zážitky si naši klienti odnášeli z plavby parníkem po Dalešické přehradě. Ke spokojenosti všech zajisté přispěl také oběd ve vyhlášené pivovarské restauraci, kde se natáčel nezapomenutelný film Postřižiny.    
 
 
PŘÁTELSKÝ TURNAJ VE HŘE „ČLOVĚČE NEZLOB SE“
 
K soutěžnímu klání jsme se tentokrát sešli v Astře, denním centru pro seniory.
 


 

 

 

 

 
DŘÍVE  PROBĚHLÉ  AKCE
 

 

 
VÝLET DO ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU, PROHLÍDKA VODNÍHO MLÝNA, TZV. „ŠLAKHAMRU“
 
 
Viděli jsme starobylý mlýn s veškerým původním vybavením, který se nacházel v krásném údolí řeky Sázavy. Celou prohlídku doprovázel zasvěcený komentář rázné průvodkyně.  
 
 
 

 

OSLAVA PADESÁTÝCH NAROZENIN DOMOVA DŮCHODCŮ HUMPOLEC
 

 
 

 
 
HUDEBNÍ  VYSTOUPENÍ  DIVADLA  SLUNEČNICE  BRNO
 
 
Hodinový program provázel jeden známý „šlágr“ za druhým – zazněly jak melodie populární, tak ty muzikálové. Příjemnou tečkou byl zvučný sbor klientů DD, který doplnil již tak strhující vystoupení.
 

 
 

 
 
VÝLET DO KAMENICE NAD LIPOU
 
 
Počasí nám přálo a my jsme strávili příjemný den návštěvou místního zámku, procházkou přilehlým parkem a co víc: na základě rčení že „kdo si hraje, nezlobí“, jsme rovněž shlédli výstavu hraček.  
 
 
 
 
 



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ADRESA:
Domov pro seniory Humpolec, p.o.
Máchova 210
396 01 Humpolec
Návštěvní doba:
Po - Ne: 7 hod - 18 hod

Email:
© 2020 Domov pro seniory Humpolec
Návrat na obsah