Domov - DpS Humpolec

Domov pro seniory Humpolec
Poskytované služby Domovy pro senioryDomov se zvláštním režimemOdlehčovací služba
Přejít na obsah

Domov

Aktuality
Aktuální situace v Domově pro seniory Humpolec
V Domově pro seniory Humpolec byl zjištěn 3. 9. výskyt nemoci COVID-19 u zaměstnanců a klientů v budově v Lužické ulici na jednom oddělení. V objektu je zaveden zvláštní režim, situace se stabilizovala a postupně se zlepšuje. V objektu Domova v Máchově ulici nebyl testováním zjištěn žádný výskyt COVID-19.


Vyjádření k aktuální situaci ze dne 25. 9. 2020

Vážení klienti, rodinní příslušníci a blízcí, zaměstnanci a přátelé,
 
Dnes krátce po poledni končí působení Armády ČR v našem zařízení. Patnáctičlennému týmu, ale i jejich nadřízeným adresuji i touto cestou naše poděkování za více než čtrnáctidenní asistenci a pomoc při běžném fungování našeho Domova, pracoviště Lužická. Současně děkujeme i našemu zřizovateli Kraji Vysočina za morální i materiální pomoc, hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi za osobní angažovanost při jednání o rychlém nasazení armády, poděkování patří zaměstnancům a jejich rodinám za trpělivost, se kterou přistupovali k řešení pro nás mimořádné situace. Během tohoto týdne jsme i díky pravidelnému testování odhalili na zasaženém oddělení ještě čtyři klienty s pozitivním testem na COVID, péče o ně probíhá stejně intenzivně a s láskou. Postupně přichází dobré zprávy od zaměstnanců v karanténě, kteří mají negativní testy a mohou se vrátit do práce a posílit náš (trochu unavený) současný tým. Pokud nám to dovolí epidemiologická situace, jsem příští týden připraveni zvážit variantu přísného režimu návštěv alespoň na pracovišti Máchova. O podmínkách návštěv u Vašich blízkých Vás budeme informovat, nebo prosím volejte sociální pracovnice. Nezlobte se na nás, pokud budeme muset návštěvy odsunout. Po zkušenostech z minulých týdnů chceme udělat maximum pro bezpečí a zdraví našich klientů a Vašich blízkých.

Děkujeme Vám za podporu a důvěru.
 
Petr Vaněk, ředitel Domova


Návštěvy klientů v DpS v Máchově ulici

Abychom umožnili osobní kontakt našich klientů s jejich blízkými v této nelehké době zavádíme zvláštní režim návštěv a přebírání balíčků za následujících podmínek:

  • návštěvy od 29. září v Domově v Máchově ulici  ( Domov v Lužické ulici bude zpřístupněn po skončení mimořádného stavu)
  • návštěvy pondělí až pátek, v čase 8:30 – 11:05 hod. na 15 minut pro max. 2 osoby
  • návštěva bude probíhat ve vestibulu budovy, vstup ze zahrady, u stolu se clonou, jsou nutné ústenky, dezinfekce, vyplněný formulář
  • pouze předem objednané návštěvy přes elektronický objednávací systém - viz tlačítko výše (mimořádně lze telefonicky u sociální pracovnice)
  • balíčky je možno předat při návštěvě, je však potřeba brát v úvahu, že pokud nejdou hned dezinfikovat, budou 4 dny v karanténě


Návštěvy klientů v DpS v Lužické ulici

Návštěvy budou možné po skončení mimořádného stavu objektu v Lužické (tj. po skončení karantény). O této skutečnosti budeme ihned informovat.


Balíčky pro klienty

Balíčky je možno předávat kromě doby návštěv i ve všední dny od 15:00 do 15:45 hod., případně zaslat poštou.
Při volbě jejich obsahu je potřeba brát v úvahu, že pokud nejdou hned dezinfikovat, budou 4 dny v karanténě.


S ohledem na vývoj epidemiologické situace vyhlašuje vedení Domova pro seniory Humpolec, p.o. zákaz návštěv. Zákaz platí do 28. 9. 2020.

Mgr. Petr Vaněk,
ředitel
Neodkladné záležitosti řešte telefonicky se sociálními pracovnicemi nebo jednotlivými odděleními ( viz O nás/Kontakty ).
Zásobování/kurýři předávají zásilky před vstupem do budovy nebo na nákladní rampu.
   

Děkujeme za pochopení         
vedení Domova pro seniory Humpolec, p.o.Zavedení zvláštního režimu v Domově pro seniory Humpolec
 
Tento týden proběhlo v Domově pro seniory Humpolec testování na COVID-19. S ohledem na potvrzení výskytu nemoci u 11 klientů a jednoho zaměstnance byly v Domově pro seniory Humpolec, pracoviště na Lužické ulici od 3. září 2020 na nezbytně nutnou dobu ukončeny návštěvy. Během následujících dní bude postupně protestována minimálně dvacítka zaměstnanců a všichni klienti příslušného oddělení. Vedení domova okamžitě přijalo zpřísněná hygienická opatření, opatření týkající se oddělení provozů nebo stravování, zastaven je nástup nových klientů, přijata byla nutná organizační opatření. Vedení domova je v permanentním kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí se sídlem v Jihlavě, která definuje nutná opatření odpovídající situaci. O aktuálním stavu byl informován zřizovatel Kraj Vysočina.
 
Zaměstnanci domova byli okamžitě vybaveni ochrannými pomůckami, kterými je domov na pokyn zřizovatele dostatečně předzásoben. Okamžitě byla nabídnuta i využita metodická podpora zřizovatele. Zaměstnanci v ostatních provozech pracují v obvyklém režimu, byli o situaci informováni, stejně jako rodiny klientů z provozu Lužická. Zákaz návštěv se však vztahuje na všechna pracoviště domova, tedy i na pracoviště Máchova. Zaměstnanci jednotlivých pracovišť se v rámci předepsaných směn nepotkávají.
 
Zdravotní stav většiny klientů domova je dobrý, nemoc probíhá s mírnými až zanedbatelnými příznaky, pouze dvě klientky musely být k dnešnímu dni hospitalizovány. Také proto je úkolem vedení domova i zřizovatele všemi dostupnými způsoby provoz prozatím zachovat v režimu, který doporučí krajská hygienická stanice. V péči domova je nyní celkem 162 klientů, jejichž průměrný věk je 82 let. Domov funguje na dvou adresách, a to ulice Máchova – kapacita 88 klientů a ulice Lužická – kapacita 74 klientů. Patří k největším v Kraji Vysočina.
 
Vedení a tým sociálních i dalších pracovníků Domova důchodců Humpolec děkuje všem za podporu, kterou nyní budeme velice potřebovat. Stejně jako jindy nám jde o to, abychom našim klientům zajistili a poskytli kvalitní službu. Kontakty klientů s rodinami budou i nadále zajišťovat naše sociální pracovnice.
 
Vedení Domova pro seniory Humpolec, p.o.
3. 9. 2020
NOVINKA
          Nově jsme pořídili na jednotlivá oddělení tablety
s komunikačním sw SKYPE.
V případě zájmu o videohovor s Vašimi blízkými kontaktuje
níže uvedené účty Skype na příslušném patře,
kde se domluvíte na hovoru s našimi pracovníky v pracovní dny nejlépe 9.30 - 11.00 hod:
Skype jméno (zadejte do Skype):
pro Domov v Máchově ulici:
       odd. 1. a 3. patro: Klienti Patro1
oddělení 2. patro: Klienti Patro2
pro Domov v Lužické ulici:
oddělení A: DPS Lužická A
oddělení B: DPS Lužická B

Potřebujeme dobrovolníky

Domov pro seniory Humpolec, p.o. Domov pro senioryDomov se zvláštním režimemOdlehčovací služba

ADRESA:
Domov pro seniory Humpolec, p.o.
Máchova 210
396 01 Humpolec
Návštěvní doba:
Po - Ne: 7 hod - 18 hod

Email:
© 2020 Domov pro seniory Humpolec
Návrat na obsah