Textové pole: AKTUALITY z DD v Máchově ulici


PROBĚHLÉ AKCE 


VÝLET DO LUK NAD JIHLAVOU 
	Život na venkově před několika desítkami let nám přiblížila prohlídka zdejšího regionálního muzea. Zajímavou expozici 	doplňoval poutavý výklad. 


 


 ZÁMECKÁ POUTNÍ SLAVNOST V PROSEČI – OBOŘIŠTI
	Značný zájem (tak jako každým rokem) byl o již tradiční Zámeckou poutní slavnost sv. Rocha pořádanou v prostorách parku 	Domova důchodců Proseč – Obořiště. K tanci i poslechu zahráli Božejáci, návštěvníci mohli sledovat okolní dění z kočáru 	taženého koňmi, pro mnohé bylo zpestřením vystoupení mažoretek. „S NADĚJÍ V SEDLE“
	Nenechali jsme si ujít program havlíčkobrodské psychiatrické léčebny, který sliboval ukázky práce zdejších koní využívaných 	k hiporehabilitaci. Kromě koní nám den zpříjemňovala početná zvířecí společnost. 
„POSEZENÍ S PÍSNIČKOU POD PERGOLOU“
	Repertoár zahrnoval jak písničky starší, tak ty novější. Známé melodie si za příjemného posezení prozpěvovali také naši 	klienti. 
„PROSEČKIÁDA“
Každého soutěžního ducha potěšilo zábavné dopoledne plné her a soutěží. Proseč u Pošné má všem zúčastněným vždy co nabídnout.  


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ „NAŠI FURIANTI“
Do doby ochotnických divadel nás zavedlo představení Horáckého divadla Jihlava. A právem sklidilo značný ohlas našich klientů.


VÝLET DO ZOOLOGICKÉ ZAHRADY JIHLAVA
Již poněkolikáté očekávaná událost, která nezůstává stranou zájmu klientů. Slunečný podzimní den přímo lákal k procházce mezi pavilony a příjemnému posezení u kávy. „SRDCE NA DLANI“
Letošní – v pořadí již deváté – tradiční setkání klientů a pracovníků domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením zřizovaných Krajem Vysočina se uskutečnilo v Horáckém divadle Jihlava. Program zahrnoval účast Petra Krčála, radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí, divadelní představení v podobě muzikálu „Zpívání v dešti“ a v neposlední řadě netradiční výstavu vskutku originálních sov a soviček. 


PLAVBA LODÍ PO DALEŠICKÉ PŘEHRADĚ
Nevšední zážitky si naši klienti odnášeli z plavby parníkem po Dalešické přehradě. Ke spokojenosti všech zajisté přispěl také oběd ve vyhlášené pivovarské restauraci, kde se natáčel nezapomenutelný film Postřižiny.    


PŘÁTELSKÝ TURNAJ VE HŘE „ČLOVĚČE NEZLOB SE“
K soutěžnímu klání jsme se tentokrát sešli v Astře, denním centru pro seniory. 

DŘÍVE  PROBĚHLÉ  AKCE 


21. 6. 2012 VÝLET DO ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU, PROHLÍDKA VODNÍHO MLÝNA, TZV. „ŠLAKHAMRU“

Viděli jsme starobylý mlýn s veškerým původním vybavením, který se nacházel v krásném údolí řeky Sázavy. Celou prohlídku doprovázel zasvěcený komentář rázné průvodkyně.  27.6. OSLAVA PADESÁTÝCH NAROZENIN DOMOVA DŮCHODCŮ HUMPOLEC
25. 7. 2012 HUDEBNÍ  VYSTOUPENÍ  DIVADLA  SLUNEČNICE  BRNO

Hodinový program provázel jeden známý „šlágr“ za druhým – zazněly jak melodie populární, tak ty muzikálové. Příjemnou tečkou byl zvučný sbor klientů DD, který doplnil již tak strhující vystoupení.
26. 7. 2012 VÝLET DO KAMENICE NAD LIPOU

Počasí nám přálo a my jsme strávili příjemný den návštěvou místního zámku, procházkou přilehlým parkem a co víc: na základě rčení že „kdo si hraje, nezlobí“, jsme rovněž shlédli výstavu hraček.